Jak zacząć ubiegać się o kredyt hipoteczny?

Wielu młodych ludzi, którzy wchodzą w wiek dorosły chce kupić nowe mieszkanie, aby wyprowadzić się z rodzinnego gniazda. Ważny jest wybór mieszkania, co powoduje, że zakup mieszkania jest decyzją trudną, czasochłonną i zawsze musi być to decyzja słuszna.

Dzieje się tak dlatego, ze wszak zakup mieszkania jest to duży wydatek jednorazowy, co powoduje ze naraża nas na bardzo wysokie koszty. Jest dużym wydatkiem i ważną decyzją i na ogół decydujemy się na niego tylko raz w życiu. Z tego też względu musi być to decyzja przemyślana, której nigdy nie będziemy żałować, a wręcz przeciwnie doskonale się sprawdzi i będziemy z niej zadowoleni. Jednak nie każdy posiada kwoty potrzebnej do zakupu na swoim koncie bankowym.

Często będzie to kwota rzędu 200-300 tysięcy złotych. Dlatego tez będziemy posiłkowali się kredytem hipotecznym. Osoby młode często jednak nie wiedzą na jakich zasadach udzielane są tego rodzaju kredyty. Początkowo przechodzimy przez żmudny proces sprawdzenia naszej zdolności kredytowej.

W uproszczeniu jest to odjęcie kosztów życia, od kwoty jaką zarabiamy, jednak w rzeczywistości jest to proces dużo trudniejszy. Banki posiadają swoje skomplikowane wewnętrzne procedury oceny zdolności kredytowej swoich klientów.

Dlatego też czasem warto złożyć dokumenty w kilku bankach, aby dowiedzieć się czy w ogóle mamy szanse na otrzymanie tego rodzaju kredytu. Kolejną rzeczą będzie wkład własny, czyli kwota pieniędzy którą posiadamy, i będzie składową częścią kredyty hipotecznego. Obecnie banki zazwyczaj żądają 20% jednak niektóre instytucje finansowe wymagają jedynie 10% całej kwoty. Wszystkie te przepisy mogą zmylić klientów, dlatego też poszukują pomocy, dobrym pomysłem będzie doradca finansowy Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy profesjonalistę, który przeprowadzi nas przez procedury uzyskania kredyty hipotecznego. Warto poszukać kogoś kto powie nam jakie dokumenty należy przygotować może zaoszczędzić nam czasu na poszukiwaniu wsparcia finansowego w placówkach, w których nie mamy szans na kredyt, lub też warunki będą niekorzystne.

Comments are closed.